Když záleží na kvalitě obrazu

23. 03. 2018 | To, že se na Moravě rodí špičkové víno, je obecně známé, ale že zde vznikají i vyspělé systémy strojového vidění, nabízející neméně kvalitní obraz, už tolik známé není. Jejich tvůrcem je zlínská firma Moravské přístroje.

Firma na AMPERU představila sadu nástrojů pro přesné strojové vidění, mezi nimiž stojí za pozornost zejména digitální kamera DataCam. Zařízení nabízené ve dvou variantách poskytuje vysoce kvalitní obraz založený na přenosu čistých RAW dat s 16bitovou nebo 8bitovou dynamikou každého pixelu. V kombinaci s precizní elektronikou tak zajišťuje velmi nízký šum. Obraz v kameře není nijak modifikován, což zajišťuje ve srovnání s běžně používanými standardními průmyslovými systémy jeho bezkonkurenční přesnost, čistotu a stabilitu.

Kompaktní rozměry (76 x 86 x 32,4 mm) a hmotnost kamer (180 g), stejně jako jejich maximální spotřeba (275 mA), napájení přes USB i rozsah pracovních teplot od 20 do 50 °C jsou oběma variantám společné, liší se však svými užitnými vlastnostmi. Provedení 8bitové verzi nabízí rychlejší přenos obrazových RAW dat do PC při zachování nízkého šumu, zatímco 16bitová verze je zaměřena především na vysokou kvalitu a dynamiku obrazu. Podle výrobce je vhodná pro aplikace s nízkou úrovní osvětlení a vysokými požadavky na přesnost a reprodukovatelnost měření.

Zpět na výpis

Reportáž z veletrhu AMPER 2019


NOVĚ NA VELETRHU:

 

ZLATÝ AMPER
AMPER MOTION

 

 

 

 

 

FÓRUM AUTOMATIZACE
FÓRUM OPTONIKA
FÓRUM ENERGETIKY
AMPER SMART CITY
AMPER STARTUP
AMPER TOUR

Celostátní setkání elektrotechniků

FOTOGALERIE AMPER 2019

 

AMPER na Facebooku


Úvod / Produkt. novinky / Produktové novinky vystavovatelů


28. Mezinárodní veletrh
elektrotechniky, energetiky, automatizace,
komunikace, osvětlení a zabezpečení

17.-20.3.2020

Místo konání: Výstaviště Brno


Hlavní navigace:

Amper