Svět zachycený v síti IoT

23. 03. 2018 | Internet věcí je jedním z frekventovaných pojmů moderní doby. T-Mobile a SigFox prezentovali ve své expozici síť pro internet věcí, kterou tyto firmy začaly společně budovat jako první v ČR. Dnes je jejich sítí pro IoT pokryta celoplošně prakticky celá republika.

S praktickým využitím jak síť pro IoT funguje se přímo na stánku zmíněných firem mohou seznámit návštěvníci v podobě netradiční aplikace, která sleduje parametry (např. teplotu) a výtoč piva, které jim zde nabízejí. Monitoruje stav v misce s reklamními osvěžujícími bonbóny, přičemž sledované hodnoty se promítají na displeji umístěném před očima návštěvníků.

V reálném nasazení je však tato síť využívána pro mnohem praktičtější záležitosti a to jak v průmyslové, tak i v komunitní sféře. Infrastruktura umožňující rychlý přenos dat (zejména provozních parametrů) snímaných z nejrůznějších senzorů a zařízení slouží třeba k monitorování strojů a řízení průmyslové výroby. Také ale pro vzdálené odečty hodnot pro servisní techniky,  projekty inteligentní městské infrastruktury, optimalizaci parkovacích míst, autonomní docházkové systémy nebo autonomní krizové hlásiče, které pomáhají předcházet škodám na majetku i ohrožení lidí apod. Uplatnění najdou zejména tam, kde často nedochází lidská obsluha, ale i v domácnostech či na chatách, chalupách, nebo jiných odloučených objektech, které tak ani bez přítomnosti lidí nezůstanou zcela bez dohledu.

Zpět na výpis

 

Video-prohlídka veletrhu AMPER 2018

 

ZLATÝ AMPER
AMPER MOTION

 

 

 

 

 

FÓRUM AUTOMATIZACE
FÓRUM OPTONIKA
FÓRUM ENERGETIKY
AMPER SMART CITY
AMPER STARTUP
Celostátní setkání elektrotechniků

PŘIHLÁŠKA K ÚČASTI NA AMPER 2019

 

FOTOGALERIE AMPER 2018

 

AMPER na Facebooku


Úvod / Produkt. novinky / Produktové novinky vystavovatelů


27. Mezinárodní veletrh
elektrotechniky, energetiky, automatizace,
komunikace, osvětlení a zabezpečení

19.-22.3.2019

Místo konání: Výstaviště Brno


Hlavní navigace:

Amper