Přátelští mluvící roboti

23. 03. 2018 | Zlín inspiroval i název mladé firmy Zlín Robotics, která nedávno uvedla na český trh kolaborativní roboty tajwanského výrobce Techman Robot (TM). ČR se tak stala čtvrtou zemí v Evropě, kde se s těmito špičkovými systémy lze nyní setkat.

Kromě designu, za který získaly tyto produkty i ocenění, jsou tato zařízení určená pro přímou spolupráci s lidmi neméně pozoruhodná i svými špičkovými parametry a řadou schopností, kterou u konkurenčních produktů této kategorie zpravidla nenajdete. Ať už jde o extrémní přesnost, s níž mohou provádět požadované operace, tak např. i tím, že umí mluvit. Disponují totiž zvukovým výstupem, umožňujícím reprodukovat textové informace zadané do ovládacího systému robota prostřednictvím intuitivního rozhraní panelu operátora.To lze využít např. pro pokyny obsluze apod.

Model TM5, který firma ve své expozici prezentovala, je navíc první kolaborativní robot s vestavěným systémem strojového vidění. Jeho silnou stránkou jsou: vysoká flexibilita a mobilita umožňující rychlé změny pracovního nasazení pro různé typy operací, jednoduché a intuitivní ovládání (veškeré funkce vestavěného strojového vidění lze nastavit během několika minut pomocí uživatelsky přívětivého grafického rozhraní - a to i pro obsluhu bez zkušeností
s programováním robotů) a v neposlední řadě i nízké náklady na údržbu a samotné náklady na automatizaci prostřednictvím těchto robotů.

Zpět na výpis

Reportáž z veletrhu AMPER 2019


NOVĚ NA VELETRHU:

 

ZLATÝ AMPER
AMPER MOTION

 

 

 

 

 

FÓRUM AUTOMATIZACE
FÓRUM OPTONIKA
FÓRUM ENERGETIKY
AMPER SMART CITY
AMPER STARTUP
AMPER TOUR

Celostátní setkání elektrotechniků

FOTOGALERIE AMPER 2019

 

AMPER na Facebooku


Úvod / Produkt. novinky / Produktové novinky vystavovatelů


28. Mezinárodní veletrh
elektrotechniky, energetiky, automatizace,
komunikace, osvětlení a zabezpečení

17.-20.3.2020

Místo konání: Výstaviště Brno


Hlavní navigace:

Amper