Přátelští mluvící roboti

23. 03. 2018 | Zlín inspiroval i název mladé firmy Zlín Robotics, která nedávno uvedla na český trh kolaborativní roboty tajwanského výrobce Techman Robot (TM). ČR se tak stala čtvrtou zemí v Evropě, kde se s těmito špičkovými systémy lze nyní setkat.

Kromě designu, za který získaly tyto produkty i ocenění, jsou tato zařízení určená pro přímou spolupráci s lidmi neméně pozoruhodná i svými špičkovými parametry a řadou schopností, kterou u konkurenčních produktů této kategorie zpravidla nenajdete. Ať už jde o extrémní přesnost, s níž mohou provádět požadované operace, tak např. i tím, že umí mluvit. Disponují totiž zvukovým výstupem, umožňujícím reprodukovat textové informace zadané do ovládacího systému robota prostřednictvím intuitivního rozhraní panelu operátora.To lze využít např. pro pokyny obsluze apod.

Model TM5, který firma ve své expozici prezentovala, je navíc první kolaborativní robot s vestavěným systémem strojového vidění. Jeho silnou stránkou jsou: vysoká flexibilita a mobilita umožňující rychlé změny pracovního nasazení pro různé typy operací, jednoduché a intuitivní ovládání (veškeré funkce vestavěného strojového vidění lze nastavit během několika minut pomocí uživatelsky přívětivého grafického rozhraní - a to i pro obsluhu bez zkušeností
s programováním robotů) a v neposlední řadě i nízké náklady na údržbu a samotné náklady na automatizaci prostřednictvím těchto robotů.

Zpět na výpis


Video-prohlídka veletrhu AMPER 2018


AMPER na Facebooku

Mapa výstavištěmapa výstavištěDoprava

Jak se dostat na veletrh autem, autobusem, vlakem. Vyhledávání spojení, přehledová mapa ČR, informace o MHD v Brně, GPS souřadnice pro Vaši navigaci.

více o dopravě na veletrh

Ubytování

Vystavovatelé veletrhu AMPER mohou využít nabídky hotelů v bezprostředním okolí VÝSTAVIŠTĚ BRNO se speciální veletržní slevou.

více o možnostech ubytování


Úvod / Produkt. novinky / Produktové novinky vystavovatelů


27. Mezinárodní veletrh
elektrotechniky, energetiky, automatizace,
komunikace, osvětlení a zabezpečení

19.-22.3.2019

Místo konání: Výstaviště Brno


Hlavní navigace:

Amper