PQ MONITOR MEG46PAN

19. 03. 2017 | Přístroj MEg46PAN je panelový měřicí přístroj určený pro měření v energetických průmyslových provozech na hladině nn. Vyznačuje se flexibilitou svých funkcí a předpoklady integrace do měřicích systémů. MEg46PAN umožňuje i vyhodnocení přepětí do 6 kV.

Přístroj MEg46PAN je určen pro dlouhodobé měření a uchovávání dat popisujících parametry napájecí nn sítě. Měří tři fázová napětí a tři fázové proudy, z nich počítá ve třídě S parametry kvality dle normy ČSN EN 50 160, ed.3, zaznamenává je do vnitřní paměti a přenáší je po zvoleném rozhraní. Navíc vyhodnocuje přepětí o minimální velikosti 1kV a to až do 6kV, zachycuje telegramy HDO individuálně v jednotlivých fázích. Měří elektrický výkon činný a jalový a registruje elektrickou práci. Dále obsahuje dva analogové vstupy pro připojení odporových teploměrů nebo jiných snímačů, 1 galvanicky volný binární vstup a jeden kontaktní výstup realizovaný bistabilním relé. Konstrukčně je řešen jako panelový přístroj rozměrů 90 x 90 mm. Přístroj se napájí z měřeného síťového napětí. Vnitřní zálohování zajišťuje provoz po dobu 1 min od odpojení externího napájení.

            Přístup k naměřeným datům a ovládání je možné několika způsoby. Data je možno získat překopírováním pomocí USB kabelu do PC (MEg46PAN se jeví jako USB externí disk), přes rozhraní ETHERNET 10/100Mbit/s (802.3u) protokolem HTTP, MODBUS-TCP. Dále je přístroj vybaven galvanicky odděleným sériovým rozhraním RS485 s komunikačním protokolem MODBUS-RTU.

            Přístroj dovoluje i sekundární zpracování, které je uživatelsky modifikovatelné. Tím lze vytvářet specifické datové soubory, případně vlastní aplikační data přenášená přes interface. Sekundární zpracování řeší povely ve skriptových souborech. Ty jsou dostupné uživateli, který má možnost je libovolně měnit bez zásahu do FW. Skripty lze spouštět na vyžádání, ve stanovených intervalech, manuálně tlačítkem nebo na základě změřených hodnot. Lze tak řešit i jednoduché autonomní regulační/ochranné úlohy.

Zpět na výpis


Video-prohlídka veletrhu AMPER 2018


AMPER na Facebooku

Mapa výstavištěmapa výstavištěDoprava

Jak se dostat na veletrh autem, autobusem, vlakem. Vyhledávání spojení, přehledová mapa ČR, informace o MHD v Brně, GPS souřadnice pro Vaši navigaci.

více o dopravě na veletrh

Ubytování

Vystavovatelé veletrhu AMPER mohou využít nabídky hotelů v bezprostředním okolí VÝSTAVIŠTĚ BRNO se speciální veletržní slevou.

více o možnostech ubytování


Úvod / Produkt. novinky / Produktové novinky vystavovatelů


27. Mezinárodní veletrh
elektrotechniky, energetiky, automatizace,
komunikace, osvětlení a zabezpečení

19.-22.3.2019

Místo konání: Výstaviště Brno


Hlavní navigace:

Amper