AMPER SMART CITY 2017

Koncept inteligentního města – tzv. smart city se snaží maximálně využít moderních technologií za cílem zvýšit kvalitu života ve městě. Fungování smart city je založeno na synergiích činností spojených s inteligentní energetikou (smart grids), systémy inteligentních budov, systémy inteligentního řízení osvětlení, e-mobilitou a dalšími principy vedoucí k efektivnímu využití energie a zdrojů. Aby bylo možné koncept smart city ve větší míře realizovat, je nutno dát o něm jeho potenciálním účastníkům co nejlépe vědět.

Veletrh AMPER se tak stává ideálním místem k efektivní prezentaci a propagaci novinek vystavovatelů z oblasti smart city a zároveň prostorem k odborné diskuzi. Součástí doprovodného programu AMPER 2017 je konference „SMART CITY v praxi II“ určená pro technicky zaměřené odborníky, kteří budou tato chytrá řešení implementovat do konkrétních řešení v daném městě.

AMPER SMART CITY představuje ...
Tecomat Foxtrot - systém pro integraci technologií pro Smart City, Smart Grid a Smart House
Vystavovatel: Teco a.s. hala P, st. č. 4.12

Systém Tecomat Foxtrot je volně programovatelnou řídicí a datovou základnou využitelnou pro lokální řízení a sběr dat z vlastních senzorů a akčních členů připojitelných přes moduly sběrnicové nebo radiové. Vlastní runtimové jádro směrem do cloudu komunikuje přes IP konektivitu a to po kabelech nebo přes bezdrátové sítě. Je využitelný pro implementaci v projektech veřejného osvětlení, parkování, nabíjecí infrastruktury pro elektromobily nebo pro elektrokola, pro bike-sharing nebo elektronicky otevírané stojany na kola. Nachází uplatnění pro řízení tramvajových zastávek, monitoring vodárenských a plynárenských sítí, ve smartmeteringu. Systém Foxtrot je také rozvíjen směrem pro aktivní řízení energetiky v domech, budovách a areálech, pro intenzifikaci využití fotovoltaických elektráren kombinovaných s akumulací energie do baterií. Je na něm realizován i mobilní systém pro sdílení akumulační kapacity.

 

SALUS Smart Home iT600
Vystavovatel: Thermo-control CZ s.r.o. hala P, st. č. 3.08

Systém Chytrého domu SALUS iT600 lze využít pro domácí i komerční využití, navíc systém nabízí možnost ovládat více nemovitostí z jednoho zařízení, případně centrálního pultu. Systém umožňuje vytvářet vlastní pravidla pro optimální pohodu vytápění s nadstandardními funkcemi pro jejich regulaci a úsporu nákladů na provoz. Se systém Smart Home iT600 máte svůj dům plnohodnotně pod kontrolou.

 

 

Apollo - systém bezdrátového řízení veřejného osvětlení
Vystavovatel: T-Industry, s.r.o. hala V, st. č. 2.01

Systém Apollo je ucelené řešení poskytující on-line obousměrnou bezdrátovou komunikaci s jednotlivými svitidly. Umožňuje zasílání příkazů na změnu intenzity osvětlení a zabezpečuje chybové hlášení o stavu (teplota, spotřeba..) resp. případných chybách (přehřátí apod.). Uživateli poskytuje přístup a údaje přes vestavěné WEBové rozhraní anebo před cloud.

 

 

Papago measuring module
Vystavovatel: Papouch store s.r.o. hala V, st. č. 1.07

Moduly Papouch PAPAGO jsou určené k monitorování nejrůznějších veličin a stavů přes Ethernet (síť LAN), WiFi a nově i GPRS. K dispozici jsou moduly PAPAGO pro měření teploty, vlhkosti, dvoustavových veličin (kontakt), monitorování spotřeby energií atd. Moduly PAPAGO mají napájení PoE, robustní provedení a mnoho standardních komunikačních protokolů. Papouch PAPAGO je zapsaná ochranná známka.

 

 

 

 

Odborný partner doprovodného programu:
Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services

Mediální partner doprovodného programu:

 

 

 

 

 

 

 


TV spot z veletrhu
AMPER 2016

>


AMPER na Facebooku

Mapa výstaviště

Doprava

Jak se dostat na veletrh autem, autobusem, vlakem. Vyhledávání spojení, přehledová mapa ČR, informace o MHD v Brně, GPS souřadnice pro Vaši navigaci.

více o dopravě na veletrh

Ubytování

Vystavovatelé veletrhu AMPER mohou využít nabídky hotelů v bezprostředním okolí VÝSTAVIŠTĚ BRNO se speciální veletržní slevou.

více o možnostech ubytování


Úvod / Doprovodný program / AMPER SMART CITY 2017


25. Mezinárodní veletrh
elektrotechniky, elektroniky, automatizace,
komunikace, osvětlení a zabezpečení

21.-24.3.2017

Místo konání: Výstaviště Brno


Hlavní navigace:

Amper